1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

MarkiWłasne23 580x120px

Technologie

Tetra Brik® Aseptic Edge światową gwiazdą wśród opakowań

Podczas międzynarodowych targów Interpack odbywających się w Niemczech oficjalnie wręczono firmie Tetra Pak nagrodę WorldStar Packaging Award 2014 za opakowanie Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge z zamknięciem LightCapTM. Jest to już szóste wyróżnienie dla tego kartonu Tetra Pak lub produktów w niego zapakowanych. Tym razem karton został wyróżniony przez 25 ekspertów za wyjątkową wygodę użytkowania, nalewania, otwierania oraz zamykania. Specjaliści zwrócili również uwagę na jego ekologiczność, duże możliwości umieszczenia na nim grafiki oraz pomysłową budowę. Karton, który został wprowadzony w Polsce w 2012 roku, polubili także polscy konsumenci.

TBA Edge 1-szerokie zastosowanie

Do tej pory rodzina Tetra Brik® Aseptic Edge, która jest najlepiej sprzedającą się gamą opakowań do płynnej żywności w ofercie Tetra Pak, została uhonorowana następującymi nagrodami: „Package of the Year 2010" przyznaną przez German Museum of Packaging, „Product of the Year 2010" i „Product of the Year 2011" od magazynu handlowego Lebensmittel Praxis, przyznawaną przez sieci handlowe nagrodą „Hit 2011", a także World Star Packaging Award 2014. Opakowanie posiada też oficjalny certyfikat Szwedzkiego Towarzystwa Reumatologicznego (SRA), przyznany mu w 2011 roku.

Nachylona górna ścianka Tetra Brik® Aseptic Edge, nadająca kartonowi zupełnie nowy wygląd, to cecha wyróżniająca opakowanie na sklepowej spółce oraz dająca producentom żywności nowe możliwości w zakresie brandingu produktu. Kształt opakowania jest wyjątkowo ergonomiczny, co w połączeniu z dużym zamknięciem i ściętymi bocznymi narożnikami sprawia, że karton Tetra Brik® Aseptic jest atrakcyjny i poręczny. Konsumenci pokochali go właśnie za poręczność, łatwość użytkowania, czyli otwierania, zamykania oraz nalewania.

Po ogromnym sukcesie opakowań Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge, Tetra Pak rozszerzył swoją ofertę o dwie nowe pojemności: Tetra Brik® Aseptic 200 Edge i Tetra Brik® Aseptic 250 Edge. Opakowania wyposażone w zamknięcia o największej średnicy w kategorii małych kartonów pozwalają na łatwe, sprawne i szybkie nalewanie oraz spożywanie produktu bezpośrednio z kartonu.

„Karton Tetra Brik® Aseptic Edge jest bardzo popularny na całym świecie. W Polsce, która w porównaniu do innych krajów jest bardzo zaawansowanym rynkiem, jeśli chodzi o wdrażanie innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych, na wprowadzenie swoich produktów – mleka UHT oraz zagęszczonego – w TBA Edge zdecydowały się już wiodące mleczarnie. Producenci mleka i przetworów mlecznych doceniają także wyjątkową budowę opakowania, czyli nachyloną górną ściankę oraz odpowiednie umiejscowienie zamknięcia, która przekłada się na wydajniejsze magazynowanie oraz większą efektywność dystrybucji produktów w Tetra Brik® Aseptic Edge. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla innowacyjnych producentów, którzy chcą wyprzedzić konkurencję" – powiedział Waldemar Czuba, Key Account Director w Tetra Pak.

Wyjątkowy kształt i funkcjonalność to nie jedyne zalety charakteryzujących się niewielką wagą, materiałooszczędnych opakowań z rodziny Tetra Brik® Aseptic Edge – są one dodatkowo przyjazne dla środowiska. Te kartonowe opakowania do żywności są produkowane głównie z surowców odnawialnych, dzięki czemu w pełni nadają się do recyklingu i zostawiają dużo mniejszy ślad węglowy niż inne, porównywalne rozwiązania do pakowania żywności. Dodatkowo linie pakujące formujące opakowania Tetra Brik® Aseptic Edge są efektywne kosztowo i jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

logo sigma

BB 23 Banner stat 180x360px EN

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz