1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

MarkiWłasne23 580x120px

Technologie

Dwa opakowania Tetra Pak z nagrodami WorldStar Award

Dwa opakowania firmy Tetra Pak zaprojektowane z myślą o ograniczaniu ich wpływu na środowisko naturalne, zdobyły w tym roku prestiżowe nagrody WorldStar Packaging Award 2015. Tetra Top® z odrywaną górną częścią wykonaną z tworzywa oraz Tetra Prisma® Aseptic 1000, w której zastosowano bioplastik pochodzenia roślinnego, zostały wyróżnione w kategorii „Napoje" za swoje właściwości w zakresie mniejszego oddziaływania na środowisko. Dodatkowo Tetra Prisma® Aseptic 1000 otrzymała tytuł „Gold Sustainability Award" dla opakowania wyprodukowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Opakowania Tetra Prisma® Aseptic 1000, w których użyto polietylen niskiej gęstości uzyskany z trzciny cukrowej oraz papier certyfikowany FSC®, a sprzedawana jest w nich marka firmy Coca-Cola „Del Valle Reserva", zostały nagrodzone za wykorzystanie w nich materiałów pochodzenia roślinnego. Udział surowców odnawialnych w opakowaniu wynosi około 78%.

„To już druga nagroda dla marki Del Valle Reserva dostępnej w kartonach Tetra Prisma® Aseptic 1000, w których zastosowano tworzywo pochodzenia roślinnego. Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy od ABRE – Brazylijskiego Stowarzyszenia Opakowaniowego. Jest to najważniejsze wyróżnienie na brazylijskim rynku opakowań. Dzięki temu, że odpowiedzieliśmy na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na ekologiczne opakowania oraz produkty, udało nam się zwiększyć udziały w tak konkurencyjnym segmencie rynku" – powiedział Rino Abbondi, wiceprezes Coca-Cola Brazil ds. technologii i logistyki.

Tetra Top with Separable Top 2

Opakowanie Tetra Top® z odrywaną górną częścią zostało nagrodzone za to, że jest nie tylko funkcjonalne z punktu widzenia konsumenta, ale również sprzyja ochronie środowiska. Rozwiązanie to łączy w sobie wygodę butelki oraz nowoczesny wygląd z walorami opakowania kartonowego. Dzięki perforacjom w zewnętrznej warstwie papieru, z którego wykonano ten model opakowania Tetra Top®, konsumenci mogą z łatwością oddzielić kołnierz i nakrętkę z tworzywa od reszty opakowania, aby obydwie części trafiły do recyklingu osobno.

Badania przeprowadzone przez Tetra Pak w 2015 roku wskazują, że 80% konsumentów na świecie stara się możliwie jak najczęściej segregować odpady i przekazywać je do recyklingu. Z uwagi na rosnące zainteresowanie konsumentów recyklingiem, opakowanie Tetra Top® z odrywaną górną częścią pojawiło się już w Szwecji, Danii, Estonii, Finlandii, Japonii oraz we Włoszech, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem.

„Obserwujemy, że konsumenci chcą coraz więcej robić na rzecz środowiska i sięgają po marki, które oferują im ekologiczne rozwiązania" – powiedział Charles Brand, Executive Vice President Commercial Operations, Tetra Pak. „W związku z tym wraz z naszymi klientami tworzymy innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na nowe preferencje konsumentów. Jesteśmy dumni, że opakowania Tetra Top® z odrywaną górną częścią oraz Tetra Prisma® Aseptic 1000 zostały nagrodzone podczas tegorocznej edycji konkursu WorldStar".

Więcej informacji na temat nagród WorldStar Awards jest dostępnych na stronie www.worldstar.org.

logo sigma

BB 23 Banner stat 180x360px EN

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz