1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Technologie

Wielostopniowe kolumny kontaktowe WOFILu

Firma Wofil rozpoczęła produkcję innowacyjnych w skali światowej wielostopniowych kolumn kontaktowych do ozonowania wody. Zastosowanie wielostopniowych kolumn kontaktowych w systemach ozonowania to najnowsze rozwiązanie, które zabezpiecza przed tworzeniem się związków niebezpiecznych w instalacjach pracujących z dużą zmiennością przepływów.

Zastosowanie wielostopniowych kolumn kontaktowych w systemach ozonowania to najnowsze rozwiązanie, które zabezpiecza przed tworzeniem się związków niebezpiecznych w instalacjach pracujących z dużą zmiennością przepływów. Urządzenie składa się z: kolumny utleniająco-wznoszącej, w której zachodzą procesy utleniania lub dezynfekcji; z wielostopniowego systemu przepływowego dostosowanego do różnych przepływów wody przez SUW wyrównującego czasy przetrzymania wody; z systemu odgazowania po procesie, z kolumny przetrzymania, której napełnienie jest płynnie regulowane. Zestaw zawiera także system wydmuchu ozonu nadmiarowego do destruktorów lub aeratorów pracujących na zjonizowanym powietrzu, stosowanych do napowietrzania wstępnego oraz przelewu wodnego z pułapką gazową zabezpieczającą przed wydobywaniem się ozonu na zewnątrz.
Kolumny wielostopniowe wykonane są w całości z blachy nierdzewnej 304 lub 316 L z polerowanymi spawami. Specjalne wykonanie pozwala wykorzystywać te urządzenia do różnych rodzajów wód dzięki możliwości pokrycia ścian kompozytem polimerowym. Montaż takich urządzeń jest bardzo prosty i trwa maksymalnie kilka dni. Eksploatacja jest bezobsługowa i bez kosztowa.
Zastosowanie wielostopniowych kolumn kontaktowych pozwala na wysoko efektywne wykorzystanie ozonu blisko w 95%. Przeciętne zbiorniki kontaktowe z dyfuzorami to efektywność produkcyjna do 50% i mnóstwo problemów eksploatacyjnych, do których należą: zatykanie, kruszenie, pękania dyfuzorów, miejsca martwe bez ozonu, przesiąki i trudności z uszczelnieniem przejść przez ścianki, brak możliwości skrócenia czasu kontaktu ozonu z wodą, słaby stopień odgazowania po procesie, ciągłe przedmuchy tlenem lub powietrzem w celu utrzymania drożności dyfuzorów, skomplikowany rozdział gazu na rotametrach do komór.
Wielostopniowe kolumny kontaktowe współpracujące z ozonatorami hybrydowymi są bezpiecznym i niezawodnym rozwiązaniem likwidującym w 100% zagrożenie tworzenia się związków kancerogennych w instalacjach ozonowych. Minimalizują dawki ozonu dawkowanego do wody dzięki czemu są energooszczędne, a w połączeniu z aeratorami do wstępnego napowietrzania wody powietrzem zjonizowanym wykorzystują cały wytworzony ozon i energię.

DSC 0958

logo sigma

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz