1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

MarkiWłasne23 580x120px

Technologie

Oszczędzaj czas i utracone przychody dzięki zastosowaniu matrycy zaworów

Procesy w branżach wymagających rozwiązań higienicznych, takich jak branża produkcji napojów, produktów spożywczych, mleczarska, farmaceutyczna i kosmetyczna, stają się coraz bardziej złożone. Niektóre wyzwania obejmują uzyskanie większych przepływów i poprawę efektywności , zmniejszenie zużycia wody i energii. Dlatego tak ważna jest optymalizacja zarządzania przepływami bez utraty elastyczności, bezpieczeństwa zakładu, jakości produktu i poziomu higieny.

Matryca zaworowa – znana również jako wyspa zaworowa – to efektywne rozwiązanie do maksymalizacji wydajności procesów poprzez zoptymalizowane zarządzania przepływami. Każdy etap projektowania i montażu jest ważny dla pełnego wykorzystania potencjału procesu poprzez skrócenie czasu i uniknięcie strat przychodów związanych z przestojami w produkcji.

W porównaniu z panelem połączeniowym, matryca zaworowa jest zaprojektowana do bezpiecznego przepływu kilku cieczy jednocześnie – łącznie z CIP w zależności od aktualnych wymagań procesu. Matryca zapewnia elastyczność kierowania wielu produktów do wielu miejsc przeznaczenia, w czasie gdy inne linie są myte.

Montując matrycę z zaworami Unique Mixproof, Alfa Laval gwarantuje wysokie bezpieczeństwo produktów z dobrymi warunkami dla mycia i bez ryzyka zakażenia krzyżowego. Eliminuje możliwość ludzkich błędów, które mogą wystąpić przy ręcznym przełączaniu łączników panelu.

Wstępnie zbudowane matryce zaworów dostosowane do określonych wymagań
Alfa Laval posiada doświadczenie w dostarczaniu wstępnie zbudowanych matryc zaworowych dostosowanych do indywidualnych wymagań Klientów. Dzięki temu oferuje najbardziej zaawansowane rozwiązania w zarządzaniu przepływami, przy wykorzystaniu jak najmniejszej liczby elementów, radząc sobie z kluczowymi problemami, które obejmują cykle termiczne, możliwość czyszczenia, możliwość opróżniania, kontrolę przepływu oraz serwisowania.

Matryce zaworowe Alfa Laval mogą być dostarczane wstępnie zmontowane i przetestowane, a także w pełni wyposażone w przewody ze wszystkimi niezbędnymi przewodami pneumatycznymi i wstępnie podłączonymi skrzynkami przyłączeniowymi oraz panelami sterowania. Oznacza to, że można nawet złożone instalacje bardzo sprawnie zmontować, oszczędzając czas i bez utraty przychodów związanych z przerwą na montaż oraz ewentualnymi problemami z nią związanymi.

Zaproponowanie optymalnego rozwiązania musi uwzględniać typ produktu, elastyczności procesu, zużycie mediów, ograniczenia zakładu, rozszerzalność termiczną i wiele innych czynników.

Alfa Laval Valve Matrix

logo sigma

BB 23 Banner stat 180x360px EN

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz