1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Wydarzenia

Nietypowe rozmiary owoców i warzyw hitem handlu

Owoce i warzywa o nietypowych rozmiarach mogą stać się hitem sprzedaży. "Krzywe” marchewki, selery oraz buraki, czy „za duże” jabłka pojawiają się już jako sezonowe oferty w sieciach handlowych. Jednak wkrótce to może być standard. Co przemawia za rosnącą popularnością nieidealnych owoców i warzyw?

Czytaj więcej...

Piwa bezalkoholowe tylko dla dorosłych? Co mówią nowe oznaczenia na piwach?

Trzy największe browary w Polsce wprowadziły nowe oznaczenia na piwach. Dotychczasowe hasła: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, „Alkohol.Tylko dla pełnoletnich” oraz „W ciąży nie piję alkoholu” zastąpiły 3 piktogramy, ilustrujące te przekazy. Nowością jest oznaczenie „18+” na piwach bezalkoholowych. Czy to oznacza, że będą mogły je kupić tylko osoby, które ukończyły 18 lat?

Czytaj więcej...

Guinness: kultowe irlandzkie piwo na Dzień Świętego Patryka

 

157231 r0 940

 

Kim był Święty Patryk?
Według przekazów św. Patryk urodził się w V wieku najprawdopodobniej w Walii. W wieku 16 lat został wzięty w niewolę przez irlandzkich piratów, którzy wywieźli go do Irlandii i zmusili do pracy jako pasterz. Przez lata zniewolenia szukał oparcia w religii. Podczas pobytu w niewoli Patryk usłyszał we śnie głos zapewniający go, że niedługo będzie mógł bezpiecznie wrócić do domu. Zainspirowany tym doświadczeniem, uciekł do oddalonego o 200 mil portu, gdzie przekonał jednego z kapitanów, aby zabrał go z powrotem do Anglii. Kilka lat później miał usłyszeć we śnie kolejny głos, wzywający go do powrotu do Irlandii. Patryk tak też uczynił i wrócił do Irlandii jako misjonarz, a następnie wprowadził na wyspie chrześcijaństwo w miejsce wierzeń i tradycji celtyckich.

Zdaniem wielu badaczy kultury to właśnie od św. Patryka wywodzi się powszechne używanie trójlistnej koniczyny jako symbolu Irlandii. Miała ona być używana przez niego do nauczania o roli Trójcy Świętej. Według wierzeń jest on również odpowiedzialny za to, że na wyspie nie ma węży, bo miał je wypędzić do morza po tym, gdy próbowały mu przeszkadzać w 40-dniowym poście na szczycie góry.

 

Przejęcie polskiego producenta urządzeń

Bucher Unipektin przejął polską firmę B&P Engineering Sp. z o.o. producenta i dostawcę urządzeń do produkcji soków i koncentratu.
Dzięki temu przejęciu Bucher Unipektin jeszcze bardziej umacnia swoją pozycję wiodącego dostawcy systemów i technologii przetwarzania soków owocowych

Czytaj więcej...

logo sigma

vimax

Ekomix

sitspoz