1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

baner pc 620x180

 

EasyDiscWO

Wydarzenia

Cztery piwa Okocim Radler nagrodzone na Chmielakach 2019

Piwa Okocim Radler otrzymały cztery medale w Konsumenckim Konkursie Piw podczas 49. ogólnopolskiego święta chmielarzy i piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2019”. Pierwsze miejsce w kategorii „Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy o zawartości alkoholu do 2,0 proc obj.” zajął Okocim Radler malina z borówką amerykańską, a drugie - Okocim Radler grejpfrut z limonką. W kategorii „Piwa bezalkoholowe o zawartości alkoholu do 0,5 proc. obj.” na pierwszym miejscu znalazł się Okocim Radler 0,0% wiśnia z pigwą, a na drugim – Okocim Radler 0,0% pomarańcza sycylijska z limonką.

Jak co roku konkurencja była bardzo silna – 62 browary zgłosiły do Konsumenckiego Konkursu Piw 481 trunków. Okocimskie Radlery odniosły sukces w kategoriach piw bezalkoholowych i typu Radler/Shandy.

Nagrodzony złotym medalem w kategorii „Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy o zawartości alkoholu do 2,0% obj.” Okocim Radler Malina z Borówką Amerykańską powstał na bazie okocimskiego lagera uwarzonego z trzech składników – wody, słodu i chmielu. Delikatną goryczkę piwa jasnego pełnego równoważy owocowy smak słodkiej maliny i delikatnie kwaśnej borówki amerykańskiej. Z kolei w kategorii „Piwa bezalkoholowe o zawartości alkoholu do 0,5% obj.” pierwsze miejsce zajął Okocim Radler 0,0% Wiśnia z Pigwą, który łączy piwną goryczkę z owocową lemoniadą o smaku pigwy i wiśni z odrobiną limonki.
- Jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu konsumenci docenili nasze radlery jako jedne z najlepszych piw w Polsce. Cieszymy się z tego sukcesu
i będziemy dokładać wszelkich starań, by utrzymać zaufanie i zadowolenie miłośników naszego piwa. – mówi Paweł Zych, piwowar z Browaru Okocim.

Chmielaki2019 nagrody Okocim Radler piwowarzy

Na drugich miejscach znalazły się: Okocim Radler grejpfrut z limonką w kategorii „Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy o zawartości alkoholu do 2,0% obj.”, który
od kilku lat cieszy się uznaniem konsumentów oraz Okocim Radler 0,0% Sycylijska Pomarańcza z limonką w kategorii „Piwa bezalkoholowe o zawartości alkoholu do 0,5% obj.”, który jest tegoroczną nowością.
Pierwsza edycja Konsumenckiego Konkursu Piw, organizowana w ramach Chmielaków Krasnostawskich, odbyła się w 1983 r. Jest to największy krajowy konkurs, uwzględniający w swych kategoriach najnowsze światowe trendy piwne i rodzime realia rynkowe. W tym roku zgłoszono do niego 481 piw, a nagrody przyznano w 25 kategoriach. Jurorzy dokonywali oceny sensorycznej trunków m.in. smaku i aromatu, barwy, goryczki, nasycenia oraz pienistości piwa.
Konsumencki Konkurs Piw rozstrzygnięto 24 sierpnia 2019 r. podczas Chmielaków Krasnostawskich. Jest on o tyle ważny dla browarów i piwowarów, że piwa oceniają konsumenci stanowiący większość składu jury.

Unidex Resizer 800

Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT

engineering

moeschle

vimax

Ekomix

sitspoz