1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7Brau19 728x90 PL

Wydarzenia

ApetytNaPolskie.com Polskie warzywa i owoce – zdrowie, uroda, przepisy, ciekawostki

Apetytnapolskie.com to nowy serwis internetowy, który stanowi kompendium wiedzy o polskich warzywach, owocach, a także i ich przetworach, oraz ziemniakach i grzybach. Serwis jest prowadzony w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „5 porcji warzyw, owoców lub soku” i ma na celu pokazanie różnorodność i dostępność polskich produktów ogrodniczo-sadowniczych i ich przetworów oraz rozbudzenie apetytu na nie konsumentów.

Polska jest jednym z największych producentów owoców, warzyw, grzybów i ziemniaków w Unii Europejskiej. Duża różnorodność rodzajów, odmian, jak również sposobów pakowania przekonuje coraz więcej konsumentów do świadomego kupowania krajowych produktów. Serwis apetytnapolskie.com promuje krajowe owoce, warzywa i ich przetwory oraz ziemniaki i grzyby. Pomysł na serwis został opracowany przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków wraz z innymi branżowymi organizacjami w ramach działań finansowanych przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw, który od 2010 roku wspiera branżowe projekty promocyjno-informacyjne.

Odbiorcom serwisu udostępniona została baza krajowych produktów, której celem jest przybliżenie ich wartości odżywczej i właściwości prozdrowotnych w oparciu o dane literaturowe oraz unijne przepisy dot. oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych. Dodatkowo na stronie udostępnione są opinie i porady ekspertów dot. dbania o nasze zdrowie i urodę, przepisy na dania, które są nie tylko zdrowe, ale i smaczne, jak również historie producentów i przetwórców. Zadbano również o najmłodszych umieszczając na stronie apetytnapolskie.com gry z elementami owocowo-warzywnymi. Prezentowane treści opracowywane są z udziałem ekspertów z niezależnych instytucji naukowych.

 

Docelowo serwis będzie miejscem, w którym konsumenci będą mogli znaleźć merytoryczne, a jednocześnie ciekawe i interesujące dla nich informacje nt. składu, wartości odżywczych, wpływu na zdrowie, odmian i przeznaczenia poszczególnych rodzajów promowanych produktów. Do rozbudowy strony, umieszczania ciekawych, wartościowych informacji dla konsumentów, jak również doniesień o różnych inicjatywach zapraszamy wszystkie organizacje, w tym sięgające po środki z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Wspólna inicjatywa Funduszu i organizacji branżowych zrzeszająca producentów i przetwórców, przy współpracy z administracją państwową, jednostkami naukowymi i akademickimi pozwolą zbudować przyjazny dla wszystkich serwis promocyjno – informacyjny.

Dlaczego warto sięgać po polskie owoce i warzywa? Kto tworzy branżę owocowo-warzywną? Jakie realizowane są inicjatywy?
Zachęcamy Państwa do inicjatywy i wspólnego budowania strony www.apetytnapolskie.com

 

Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT

vimax

Ekomix

sitspoz