1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

baner 620x180

EasyDiscWO

Wydarzenia

IDEXX wprowadza EasyDisc™ test nowej generacji do badań HPC

Firma IDEXX, światowy lider rozwiązań w zakresie szybkich badań mikrobiologicznych wody, wprowadza EasyDisc™ – nową platformę do oznaczania bakterii heterotroficznych (HPC) metodą płytkową w wodzie.

IDEXX Water Jun23 20 9727 small 1 przy art mp

EasyDisc to łatwe w użyciu rozwiązanie do oznaczania heterotrofów (HPC) metodą płytkową, eliminujące konieczność przygotowywania agaru i wymagające niecałej minuty pracy analityka. Niebieskie zabarwienie kolonii zmniejsza niejednoznaczność wyników, a zliczanie kolonii jest ułatwione dzięki nadrukowanej na płytce EasyDisc siatce. Dzięki 12-miesięcznemu okresowi przechowywania EasyDisc ogranicza potrzebę powtarzania kontroli jakości, dzięki czemu testy są gotowe do użycia wtedy, gdy są potrzebne.
EasyDisc jest dostępny w trzech wariantach – PCA, YEA i R2A – spełniających całe spektrum potrzeb w zakresie oznaczeń bakterii heterotroficznych (HPC). Testy PCA i YEA są odpowiednikiem metody płytek lanych – pierwszy z użyciem agaru do oznaczania liczby drobnoustrojów, a drugi agaru z ekstraktem drożdżowym – i służą do badania wody przeznaczonej do spożycia oraz źródlanej. Z kolei test R2A stanowi odpowiednik metody płytek lanych z wykorzystaniem agaru Reasonera 2 i przeznaczony jest do badania wody do zastosowań medycznych i/lub farmaceutycznych.
EasyDisc to najnowsza i najbardziej innowacyjna metoda badania wody od firmy IDEXX. Firma oferuje także testy z użyciem pożywek płynnych do oznaczania ilościowego E. coli i bakterii z grupy coli, a także testy do wykrywania enterokoków, Pseudomonas aeruginosa i Legionella pneumophila.
Więcej informacji o EasyDisc znajduje się na stronie www.idexx.com/EasyDisc
IDEXX Water UK
Units 1B and 1C, Newmarket Business Park
Studlands Park Avenue
Newmarket
Suffolk CB8 7ER
Wielka Brytania
Tel.: +44 (0) 1638 676800
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O IDEXX Water
IDEXX Water to globalny dostawca rozwiązań przeznaczonych do badań wody pozwalających uzyskać dokładne informacje o jakości wody laboratoriom i przedsiębiorstwom użyteczności publicznej na całym świecie – szybko, w prosty sposób i przy oszczędności kosztów. Firma IDEXX weszła na rynek badań wody w 1993 r., wprowadzając test Colilert®, który jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych na świecie metod wykrywania bakterii z grupy coli i E. coli w wodzie. Niedawno firma IDEXX wprowadziła na rynek test Pseudalert® przeznaczony do wykrywania w ciągu 24 godzin bakterii Pseudomonas aeruginosa w szpitalnych systemach zaopatrzenia w wodę, basenach, spa i w wodzie butelkowanej. Test Legiolert® wprowadzono w 2017 r. na potrzeby szybkiego wykrywania Legionella pneumophila, co pozwala zapobiec chorobie legionistów wśród wrażliwych grup ludności. Więcej informacji podano na stronie: https://www.idexx.co.uk/water/water-testing-solutions.html

O IDEXX Laboratories
IDEXX Laboratories, Inc. jest firmą z indeksu S&P 500® oraz liderem innowacji w obszarze opieki zdrowotnej nad zwierzętami domowymi. Oferuje praktykującym lekarzom weterynarii na całym świecie szeroką gamę produktów i usług diagnostycznych oraz opartych na technologii informatycznej. Produkty IDEXX zwiększają możliwości lekarzy weterynarii w zakresie zapewniania zaawansowanej opieki medycznej, poprawiają efektywność personelu oraz pomagają stworzyć praktyki o większej wydajności ekonomicznej. IDEXX jest także światowym liderem dostarczającym testy diagnostyczne oraz informacje dotyczące zwierząt gospodarskich i drobiu, a także testy pozwalające zapewnić jakość i bezpieczeństwo wody i mleka. Siedziba firmy IDEXX mieści się w stanie Maine w USA. Firma zatrudnia ponad 9 000 pracowników i oferuje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji o firmie IDEXX podano na stronie: www.idexx.com

 

 

Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT

engineering

moeschle

vimax

Ekomix

sitspoz