1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

drinktec

czaja

Wydarzenia

Aby butelka zwrotna mogła krążyć dłużej - nowa inwestycja w Carlsberg Polska w Browarze Kasztelan

Nowa inwestycja Carlsberg Polska w Browarze Kasztelan w Sierpcu to maszyna do mycia butelek zwrotnych. Nowa myjka pracuje z wydajnością aż 53 000 butelek na godzinę, jednak zużywa o połowę mniej wody i o 30% mniej ciepła niż jej poprzedniczka. Koszt inwestycji wyniósł blisko 12 mln zł.

Carlsberg Polska Inwestycja w Browarze Kasztelan Myjka do butelek zwrotnych 3

Projekt wprowadzenia do użytku nowej myjki do butelek trwał ponad rok – od prac budowlanych, po rozruch i niezbędne testy. Dla nowej maszyny wybudowane zostało specjalne pomieszczenie o wymiarach blisko 550m3. Nowa myjka w Browarze Kasztelan pozwoli na mycie nawet 53 tys. butelek na godzinę i zmniejszenie zużycia wody o 43%, oszczędność ciepła o blisko 30% oraz zużycia sody o 40%. Inwestycja wpłynie również na zmniejszenie awaryjności linii i bezpieczeństwo pracy operatorów.

Carlsberg Polska w swojej strategii Together Towards Zero do 2030 r. chce zredukować o 30% emisję dwutlenku węgla typu beer-in-hand w łańcuchu wartości. - Nowa myjka w Browarze Kasztelan to kolejna inwestycja pomagająca nam zrealizować strategię Together Towards Zero. Jej celem jest ograniczenie m.in. zużycia wody i śladu węglowego, a w przyszłości osiągnięcie neutralności pod kątem emisji CO2. To też ważny krok przedłużający życie butelki zwrotnej, która jest jednym z najbardziej ekologicznych opakowań na rynku FMCG – mówi Teresa Aldea, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Carlsberg Polska.

Warto podkreślić, że ponad 1/3 emisji CO2 z łańcucha wartości to emisje z opakowań (ich produkcji i utylizacji). Butelka zwrotna pomaga zmniejszyć emisyjność - może zostać użyta przynajmniej dwadzieścia razy i ma blisko 10 krotnie mniejszy ślad węglowy niż jednorazowa. Niestety, w Polsce butelki odbywają drogę między konsumentem a browarem tylko 8–12 razy.

Carlsberg Polska jest jednym z trzech największych graczy na rynku piwa w Polsce. Carlsberg Polska warzy piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia. Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach o wieloletniej tradycji piwowarskiej – w Browarze Okocim w Brzesku, który obchodzi w tym roku 175. rocznicę powstania (1845), Browarze Bosman w Szczecinie (1848) i Browarze Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Firma promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, angażuje swoich pracowników w wolontariat, na zasadach wzajemnego poszanowania współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, działa na rzecz obiegu zamkniętego opakowań, a także odpowiedzialnie gospodaruje wodą i energią. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.

Więcej informacji na: www.carlsbergpolska.pl oraz na profilach firmy:
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/carlsbergpolska/ 
Facebooku https://www.facebook.com/CarlsbergPolska/ 

 

 

logo sigma

engineering

Baner polagra

moeschle

vimax

Ekomix

sitspoz