1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

MarkiWłasne23 580x120px

Wydarzenia

Kompania Piwowarska z tytułem Top Pracodawca w Polsce

Kompania Piwowarska jako jedyna firma z branży spożywczej została uhonorowana tytułem Top Pracodawca w Polsce 2017 w konkursie organizowanym przez Grupę PTWP, wydawcę portalu PulsHR.pl. To wyraz uznania nie tylko dla jej innowacyjności i wkładu w rynek pracy, ale także działań podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.


W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy uwzględniono firmy z całego kraju – wcześniej nagradzano tylko pracodawców z województwa śląskiego. Celem inicjatywy jest niezmiennie wyłanianie liderów wśród pracodawców w Polsce, którzy łączą wpływ na rozwój gospodarczy regionu z ważną rolą na rynku pracy oraz wyznaczają trendy w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Kapituła konkursu, w skład której weszli profesjonaliści świata biznesu, edukacji i HR-u, podczas oceny brała pod uwagę wpływ przedsiębiorstw na lokalny rynek pracy, opinie o firmie, CSR, innowacje w zarządzaniu ludźmi i rekrutację. Statuetki i dyplomy wręczono laureatom na uroczystej gali wieńczącej całodzienną konferencję i targi PulsHR_Day 2017, która odbyła się 15 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
- W imieniu pracowników Kompanii Piwowarskiej dziękuję członkom kapituły oraz wszystkim tym, którzy oddali na nas swój głos i tym samym przyczynili się do wyróżnienia naszej firmy. Cieszę się, że nagrodę tę odebraliśmy na ziemi śląskiej, gdzie jeden z filarów KP – Tyskie Browary Książęce – jest integralnie wpisany w lokalną tradycję i wspiera rozwój rynku pracy oraz przedsiębiorczości na Śląsku – skomentowała Izabela Marchlewicz, kierownik ds. zarządzania talentem w Kompanii Piwowarskiej, która reprezentowała firmę na gali. – Przyznane wyróżnienie jest wspaniałą odpowiedzią na działania biznesowe i pozabiznesowe, które jako firma realizujemy i promujemy – dodała.
Łącznie do tytułu Top Pracodawca w Polsce nominowanych było 20 firm z różnych branż, wśród których – oprócz KP – eksperci uhonorowali: Capgemini Polska, Siemens, Budimex, Volvo Polska, CD Projekt, 3M Poland, Grupę Nowy Styl, PwC Polska i Asseco Poland. W rywalizacji o miano Top Pracodawcy Województwa Śląskiego brało udział 10 przedsiębiorstw, spośród których wyłoniono finałową piątkę: Rockwell Automation, Unilever, Timken, Guardian Częstochowa oraz FH Rolnik. Ponadto czytelnicy portalu PulsHR.pl przyznali własne wyróżnienia – odpowiednio Grupie Hotelowej Orbis i firmie Weindlich.
W skład rady konsultacyjnej, która wspomagała wybór najlepszych pracodawców, weszli: Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach; Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców,; Joanna Malinowska-Parzydło, założycielka HR Influencers, prezes Personal Brand Institute; prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach; Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami; Dawid Seifert, prezes zarządu Ogólnopolskiego Konwentu Agencji Pracy; prof. Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; Adam Wąsik, członek zarządu GoldenLine; Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, oraz Rafał Kerger, redaktor naczelny portali: PulsHR.pl, PortalSamorzadowy.pl i wnp.pl.

logo sigma

BB 23 Banner stat 180x360px EN

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz