1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Wydarzenia

Gwiazdy na Chmielakach!

Chmielaki Krasnostawskie 2018 zbliżają się wielkimi krokami! W najstarszym festiwalu piwnym w Polsce chodzi przede wszystkim o podtrzymanie tradycji chmielarskich i browarniczych, ale staramy się dbać o przyjezdnych na każdej możliwej płaszczyźnie. Nasza "Chmielakową" społeczność jest bardzo różnorodna. Planujemy dodatkowe atrakcje, mające umilić pobyt w naszym mieście zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W tym roku postaramy się, aby zabawa nie odbywała się jedynie pod sceną, ale na całym terenie festiwalu. Wybór zespołów wynikał w tym roku z podpowiedzi kierowanych do nas przez fanów naszego wspólnego święta! Cieszymy się, że informacja o planowanych koncertach spotkała się z tak pozytywnym odbiorem. Poniżej przedstawiamy kto wystąpi podczas Chmielaków 2018!

Illusion - Scena Rynek - piątek - 19:00 to już drugi koncert tego zespołu w historii „Chmielaków Krasnostawskich”. Tym razem formacja obchodząca w 2018 roku 26-lecie istnienia, zaprezentuje program oparty na najnowszej, dobrze przyjętej przez krytykę i słuchaczy płycie „Anhedonia”. W Krasnymstawie nie zabraknie również legendarnych kawałków gdańszczan takich jak: „Nóż”, „Wojtek”, „Vendetta” czy „Solą w oku”.

Od pierwszego koncertu trzon grupy stanowią: Tomasz „Lipa” Lipnicki (wokal, gitara), Jerzy „Jerry” Rutkowski (gitara), Jarosław Śmigiel (gitara basowa) i Paweł Herbasch perkusja). Na koncie mają siedem studyjnych płyt, opartych na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu „Lipy”. Ich ostatni krążek „Anhedonia” brzmi agresywnie, surowo i... naturalnie. Nowe utwory grupy to solidna dawka energii, wściekłości oraz buntu wobec niezmiennych słabości ludzkiej natury.
W ciągu swojej kariery Illusion występował na największych polskich festiwalach (Kostrzyn, Jarocin, Węgorzewo, Cieszanów). Wypełniał publicznością m.in. Halę Stulecia, Spodek Torwar czy Ergo Arenę. Był nominowany do Fryderyków i zdobywał złote płyty w czasach, gdy przyznawano je za sprzedaż minimum 100 tys. Egzemplarzy. Koncerty Illusion stanowią połączenie bezkompromisowej muzyki, żywiołowości i humoru.
Łąki Łan - Scena Rynek - piątek - 21:00
Łąki Łan granie na żywo mają we krwi. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. „Tbilisi Open Air Alter/Vision”, „Montreux Jazz Festival”, „Orange Festival”, „Open'er Festival”, „Jarocin Festiwal”, „Przystanek Woodstock”. W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą przyniosła takie przeboje jak „Pola Ar” czy „Bombaj”. Od tamtej pory zwykle to te dwa utwory otwierają koncerty zespołu. W Krasnymstawie nie powinno zabraknąć także starszych hitów zespołu na czele z „Jammin'”, „Big baton” i „Lovelock”.
Zespół tworzą: Poń Kolny aka Jarosław Jóźwik - instrumenty klawiszowe; Bonk aka Michał Chęć - gitara, wokal; Mega Motyl aka Piotr Koźbielski - perkusja, wokal; Paprodziad aka Włodzimierz Dembowski - wokal; Zając Cokictokloc aka Bartek Królik - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, wokal, Jeżus Marian aka Marek Piotrowski - instrumenty klawiszowe, Boykot aka Piotr Pacak - gitara basowa, instrumenty klawiszowe, wokal; Jewiór aka Michał Kowalski - instrumenty klawiszowe.
Sylwia Grzeszczak - Scena Rynek - sobota 21:00
Sylwia Grzeszczak już kolejny rok z rzędu swoimi popowymi piosenkami podbija serca fanów w całej Polsce.
Sylwia szerszej publiczności dała się poznać poprzez współpracę z Liberem. Jej pierwsza solowa płyta „Sen o przyszłości” sprzedała się do tej pory w blisko 100-tysiącach egzemplarzy. Przyniosła takie hity jak „Małe rzeczy”, tytułowy „Sen o przyszłości” i „Karuzela”. Szczyty list przebojów okupowały także single z jej drugiego albumu zatytułowanego „ Komponując siebie”. „Flirt” i „Księżniczka” znalazły stałe miejsce na antenach RMF FM, Radio Zet czy Radio Eska. Wydany w 2016 roku, jak dotąd ostatni longplay artystki zatytułowany „Tamta dziewczyna” szybko uzyskał status podwójnie platynowej płyty. Tytułowy utwór z niego zajął 1. miejsce na liście AirPlay - najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz został „Przebojem Lata RMF FM i Polsatu”.
W ciągu kilkuletniej kariery zdobyła szereg nagród m.in. kilkukrotnie Eska Music Awards, Viva Comet, Superjedynkę, Telekamerę. Wystąpiła na Sopot Festival, Top Trendy, KFPP Opole, wypełniała publicznością największe hale koncertowe w Polsce. Wzięła udział w szeregu popularnych programów telewizyjnych, w tym „Od przedszkola do Opola”, „Idolu” oraz „Must Be The Music”.

W maju br. miał premierę pierwszy od 10 lat wspólny singiel Sylwii i Libera zatytułowany „Dobre myśli”. Wokalistka nie boi się szukać nowych muzycznych horyzontów, tym razem swoją kompozycję powierzyła cenionemu producentowi - Bogdanowi Kondrackiemu. Efekt to mieszanka retro-funku, reagge i hip-hopu. Piosenka niesie mnóstwo pozytywnej energii i tytułowych „dobrych myśli”, jest zmysłowa i „nasycona słońcem”. Taki też będzie koncert Sylwii w Krasnymstawie!
Mateusz Ziółko - Scena Rynek - sobota - 20:00
Mateusz jest pianistą, wokalistą, autorem muzyki i tekstów. Uczestniczył w programach telewizyjnych: „Mam talent”, „Must Be The Music” i „The Voice Of Poland”, gdzie został zwycięzcą III edycji. Na koncie ma także wygraną w konkursie „Super Debiuty” podczas 51. KFPP w Opolu.
W 2017 roku wydał debiutancki album „Na nowo”. Przyniósł on takie przeboje jak: „W płomieniach” (40 milionów wyświetleń na YouTube), „Bezdroża” (duet z Sylwią Grzeszczak) czy „Szkło” (pierwsze miejsce na „Popliście” RMF FM). Jego najnowszym dokonaniem jest utwór „Horyzonty” nagrany wspólnie z Sound’n’Grace, który gości obecnie na playlistach największych polskich stacji radiowych.
Mateusz był członkiem wielu koncertowych projektów muzycznych m.in. „Michael Jackson Symfonicznie”, „Freddie Mercury Symfonicznie” czy „Queen Story”. Występował jako support przed: Amy Macdonald, Cooliem i Johnem Milesem.
Patryk Kumór - Scena Rynek - niedziela - 18:30
Patryk Kumór to jeden z najmocniejszych, męskich polskich głosów na scenie muzycznej. Niesamowita energia jaka emanuje z niego, podczas każdego koncertu, udziela się publiczności. Dzięki wrodzonej charyzmie bez problemu wciąga do wspólnej zabawy i śpiewania słuchaczy.
Patryk ma za sobą setki koncertów, począwszy od galerii handlowych, przez dni miasta, po największe polskie sceny takie jak Sopot czy Eska Music Awards. Bez względu na to dla jak licznej publiczności gra koncert zawsze daje z siebie 120%. Po koncercie z chęcią spotyka się z fanami, pozuje z nimi do zdjęć i rozdaje autografy.
Debiutancka płyta („13”) była nr 1 w przedsprzedaży sieci Empik, druga („2/2”) w błyskawicznym tempie otrzymała status Złotej Płyty. Trzeci album („11”) to m.in. przeboje takie jak „Nudzę Się” czy „Ogień i Lód”, które nie schodzą z list przebojów największych stacji radiowych.
Oprócz piosenek autorskich Patryk z powodzeniem mierzy się z coverami największych światowych hitów. Efekty można usłyszeć w ogólnopolskiej kampanii reklamowej marki Książęce.
Wiosną 2018 będzie miał premierę najnowszy singiel Patryka, który będzie zapowiedzią zbliżającego się czwartego albumu.
Agnieszka Chylińska - Scena Rynek - niedziela - 20:00
Agnieszka Chylińska zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty „Forever Child”. Podczas koncertu nie zabraknie także przebojów O.N.A. i formacji Chylińska.

Agnieszka Chylińska na scenę muzyczną powróciła w 2016 roku albumem „Forever Child”. Płyta została oparta na elektronice, to jednak w porównaniu z poprzednim krążkiem „Modern Rocking” więcej na niej rockowego, charakterystycznego dla wokalistki pazura. To zaskakująca i nieoczywista wypowiedź artystki, której twórczość najlepiej określa ukute przez nią hasło: „Nigdy taka sama!”. Nawiązując do stylistyki z początków kariery i wplatając wyraziste elementy ulubionych nurtów muzycznych, Agnieszka zaprasza fanów w niezwykłą podróż. Dopełnieniem są osobiste, niezwykle emocjonalne teksty, które długo pozostaną w pamięci słuchaczy. Album pokrył się potrójną platyną, zaś pochodzący z niej utwór „Królowa łez”, został do tej pory odsłuchany w serwisie YouTube ponad 56 milionów razy!

Chylińska ma swoim koncie szereg nagród m.in. VIVA Comet Award, Eska Music Award, Telekamery, Superjedynki czy Fryderyki. Odznaczona została Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zasiadała także w jury programów telewizyjnych: „Mali giganci” i „Mam talent!”.

Marcin Januszkiewicz - Scena Dworek - piątek 20:00

Marcin Januszkiewicz z zespołem. Artysta zaprezentuje program zatytułowany „Osiecka po męsku”, będący spojrzeniem na piosenki poetki z męskiej perspektywy. Jak jednak przestrzega artysta: „Jeśli ktoś się spodziewa hardrockowego brzmienia albo jakiegoś mocnego uderzenia, to się trochę rozczaruje”.
W Krasnymstawie usłyszymy utwory znane w zaskakujących aranżacjach, a także... utwory mniej znane. Koncert wypełnią m.in. „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy” czy „Wybacz mamasza”. Marcinowi zazwyczaj akompaniuje zespół w składzie: Jacek Kita (instrumenty klawiszowe), Łukasz Czekała (skrzypce elektryczne), Bartek Alber (gitara) i Piotr Domagalski (gitara basowa).
Marcin Januszkiewicz jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie i aktorem m. in. Teatru Studio, Teatru Współczesnego w Warszawie, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W 2011 został pierwszym w historii Konkursu Laureatem I nagrody Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. W 2017 r. zgarnął Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukana Dziennikarzy 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując „Nim wstanie dzień” oraz „Pieśń Legionów Polskich”.

 

logo sigma

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz