1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

MarkiWłasne23 580x120px

Wydarzenia

10 JABŁKOWYCH POWODÓW, dla których nie można przegapić Lubelskiego Święta Młodego Cydru

🍏 #1 - CYDR
Lubelskie Święto Młodego Cydru to największa w Polsce degustacja cydrów - niepowtarzalna szansa spróbowania cydru od małych i dużych producentów, także tych rzemieślniczych. Wiele z nich jest niedostępnych w powszechnej sprzedaży. Co więcej podczas Święta można spotkać ich twórców i porozmawiać o recepturach, odmianach jabłek i tajnikach produkcji cydru. Wystarczy odebrać kupon degustacyjny w punkcie informacyjnym Święta (srebrna kapsuła). Najróżniejsze cydry będą też do kupienia w specjalnym cydrowym sklepie, w którym do zakupów zostanie rozdanych ponad 500 prezentów.

Lubelskie Swieto Mlodego Cydru

🍏 #2 - PRZYJĘCIE W SADZIE
Z okazji 5. urodzin organizatorzy Lubelskiego Święta Młodego Cydru postanowili zbliżyć do siebie mieszkańców Lublina, zaszczepić w nich ideę spontanicznych spotkań i poznawania się. Okazją do nawiązywania nowych znajomości, celebracji wspólnego czasu oraz odkrywania smaków Lublina będzie „Przyjęcie w sadzie”: wspólne stoły, przy których przez cały dzień spotka się 500 mieszkańców Lublina - laureaci konkursów organizowanych w lokalnych mediach. W menu znalazły się potrawy regionalne od najlepszych szefów kuchni lubelskich restauracji: Locomotiva, Trzy Romanse, Piano, Perłowa, Kardamon. Daniom towarzyszyć będzie Cydr Lubelski.

🍏 #3 - MŁODZIAK
Tradycyjna beczka Młodego Cydru „pęknie” 15 września w samo południe – na Placu przed Centrum Kultury. Z okazji 5. urodzin będzie w niej 500-litrów limitowanej edycji Cydru Lubelskiego Młodego Niefiltrowanego 2018 z tegorocznych zbiorów pięciu odmian jabłek, najczęściej spotykanych w polskich sadach: Gala, Jonagold, Lobo, Szampion i Rubin. W tym roku dojrzały ponad dwa tygodnie wcześniej niż zwykle i są wyjątkowo słodkie oraz aromatyczne. Wszystko za sprawą ciepłego, słonecznego lata. Młodziak będzie świeży, naturalny i orzeźwiający. To cydr niefiltrowany, więc w pełni zachowa esencję aromatu dojrzałych jabłek.

🍏 #4 - PRZYBIJ PIĄTKĘ, ZJEDZ SZARLOTKĘ
Lubelskie Święto Młodego Cydru to najbardziej jabłkowy piknik w Polsce, dlatego z okazji urodzin Święta zamiast tortu zjemy szarlotkę. Organizatorzy zapraszają do zabawy „Przybij piątkę, zjedz szarlotkę” - wystarczy „przybić piątkę” z zaprzyjaźnionym lub właśnie zapoznanym Lubelakiem, by usłyszeć fanfary i zjeść urodzinową szarlotkę. W sobotę na Placu przed Centrum Kultury cydru i szarlotki nie zabraknie. O świeży sok z jabłek zadba mobilna tłocznia soku. Będzie pysznie!

🍏 #5 - PIĄTKA ZOBOWIĄZUJE
500-litrowa beczka Młodziaka, 5 ton jabłek, 500 prezentów w cydrowym sklepie, 5 zmysłów w Laboratorium zmysłów - z okazji 5. urodzin Lubelskiego Święta Młodego Cydru atrakcji będzie pięciokrotnie więcej niż można się spodziewać. Będzie też księga życzeń i wystawa zdjęć z czterech poprzednich edycji. Pewnie wiele osób odszuka się na fotografiach.

🍏 #6 - LABORATORIUM 5 ZMYSŁÓW
Zabawa dla osób o mocnych nerwach i jednocześnie dla łowców nagród. Każdy, kto sprawdzi swoje zmysły (smak, słuch, wzrok, węch i dotyk) i pozytywnie przejdzie pięć testów otrzyma nagrodę gwarantowaną - Cydr Lubelski Młody Niefiltrowany 0,4 l.

🍏 #7 - MUZYKA
W sobotę w Lublinie na Placu Przed Centrum Kultury zagra Bartek Winczewski: DJ, dziennikarz, radiowiec Radia ZET Chilli. O godz. 17 na Błoniach pod Zamkiem rozpocznie się 5-godzinny koncert - finał ogólnopolskiej trasy koncertowej Cydr Lubelski Spragnieni Lata. Wystąpi 5 gwiazd: Kasia Lins, Marcelina, duet Smolik // Kev Fox, Bitamina i gość specjalny Happysad. Ze sceny popłynie hip-hop podrasowany jazzowymi klimatami, soul, pop, rock i klubowe brzmienia. Będzie energetycznie i orzeźwiająco. Wieczór poprowadzi Novika.

🍏 #8 - ECO-INICJATYWA
Cydr zrywa z plastikiem. Podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru będziemy pić cydr z papierowych kubków i przez papierowe słomki. W ten sposób chronimy świat przed plastikiem!

🍏 #9 - JABŁKOWA SCENOGRAFIA
Lubelskie Święto Młodego Cydru słynie z dbałości o oprawę imprezy. W sobotę Plac przed Centrum Kultury zamieni się w sad. Będzie trawa, leżaki i wiele zaskakujących elementów scenografii, idealnych do selfie.

🍏 #10 - STREFA FOTO
Partnerem Lubelskiego Święta Młodego Cydru jest Instax - kultowy aparat do fotografii natychmiastowej. Fujifilm nie tylko zapewni unikalne pamiątki z Lubelskiego Święta Młodego Cydru, ale także zapowiada mnóstwo niespodzianek i konkursów z nagrodami.

logo sigma

BB 23 Banner stat 180x360px EN

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz