1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

MarkiWłasne23 580x120px

Wydarzenia

Potrójne podium dla piw Kompanii Piwowarskiej! Lech Pils, Książęce IPA i Ciemne Łagodne nagrodzone w konkursie Good Beer

Z trzema medalami wróciły piwa Kompanii Piwowarskiej z zakończonego właśnie profesjonalnego konkursu piwa Good Beer. Książęce Ciemne Łagodne otrzymało srebrny medal w kategorii ciemny lager. Brązowym medalem zostało natomiast uhonorowane Książęce IPA (American pale ale) oraz Lech Pils (jasny lager). We wszystkich edycjach konkursu Good Beer piwa Kompanii Piwowarskiej były dotąd nagradzane 15 razy.

Good Beer to najważniejszy profesjonalny konkurs piwny w Polsce. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ w jurorskim gronie oprócz uznanych ekspertów i znawców piwa z Polski zasiedli także sędziowie międzynarodowi m.in. z USA, Anglii, Belgii czy Szwecji. Dwunastoosobowe jury, dla którego piwo nie ma żadnych tajemnic, oceniało takie jego parametry jak wygląd, smak, aromat, goryczka oraz wrażenia ogólne. Spośród blisko 150 piw zgłoszonych do konkursu medale otrzymało 30, w tym trzy piwa warzone w browarach Kompanii Piwowarskiej.

Leszek Popiołek z medalami dla Książecego Ciemne Łagodne oraz IPA

Wśród piw najwyżej ocenionych przez jury znalazło się Książęce Ciemne Łagodne, które zdobyło srebro w kategorii ciemny lager. To czwarty z kolei medal dla tego wariantu Książęcego w ramach konkursu Good Beer i drugi – po brązie przyznanym podczas konsumenckiego konkursu piw towarzyszącego 48. Chmielakom Krasnostawskim – medal w tym roku.

Kolejnym piwem z rodziny Książęcego, które spisało się na medal, jest Książęce IPA. W kategorii American pale ale uplasowało się ono na trzecim miejscu podium. Brązowy medal przywieziony z konkursu Good Beer uzupełnił kolekcję nagród Książęcego IPA, w której całkiem niedawno pojawiło się srebro zdobyte podczas tegorocznych Chmielaków.

- Kolekcja specjalności Książęcego to kolekcja iście medalowa. Z 15 nagród przyznanych piwom Kompanii Piwowarskiej we wszystkich edycjach konkursu Good Beer aż 13 zdobyły właśnie warianty Książęcego. Rozpiera nas duma, tym bardziej, że w tym roku walczyliśmy o uznanie międzynarodowego składu sędziowskiego. Poprzeczka była więc zawieszona wysoko. Dwa wyróżnienia to dla nas podwójna radość – mówi Leszek Popiołek, piwowar Tyskich Browarów Książęcych.

Trzeci zdobyty przez Kompanię Piwowarską medal - i zarazem drugi brązowy - decyzją jury trafił do Lecha Pils, startującego w kategorii jasny lager. –- Bycie docenionym w tak mocno obsadzonej kategorii konkursowej, jaką jest kategoria lagerów, to prawdziwa sztuka. W duchu naszej nowej kampanii moglibyśmy powiedzieć: wielko sztuka. Wielkopolskie piwo wraca z konkursu medalem, który potwierdza, że warzymy je po mistrzowsku – komentuje zwycięstwo Jacek Grabarczyk, menedżer marki Lech Pils.

Nagrody wręczono zwycięzcom podczas Polskiego Kongresu Browarniczego, który odbył się we Wrocławiu w dniach 15-17 października. Good Beer w tym roku został zorganizowany po raz szósty przy czym w latach 2013-2015 funkcjonował pod nazwą Golden Beer Poland. To najważniejszy profesjonalny konkurs skierowany do producentów i dystrybutorów, oferujących komercyjnie piwo na polskim rynku.

logo sigma

BB 23 Banner stat 180x360px EN

Baner Moeschle Polska

vimax

Ekomix

sitspoz