1 | 2 | 3 | 4 | 5

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 

Baner Bacif 2

banerLINKEDIN2

Wydarzenia

Strona edukacyjna abcalkoholu.pl w nowej odsłonie

Produkcja i sprzedaż piwa wiążą się ze szczególną odpowiedzialnością – nie tylko za jakość produktu, ale także to, przez kogo i w jaki sposób jest on spożywany. Jej nieodłącznym elementem jest edukacja na temat odpowiedzialnej sprzedaży i konsumpcji alkoholu. Kompania Piwowarska od lat szerzy wiedzę i propaguje pozytywne wzorce w tej dziedzinie, a poświęcona temu strona abcalkoholu.pl od niedawna dostępna jest w odświeżonej wersji.

Strona edukacyjna abcalkoholu 3
Kompania Piwowarska już w 2008 roku uruchomiła serwis abcalkoholu.pl, będący kompendium wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na ludzki organizm i zachowania. Jako odpowiedzialny producent piwa przeciwdziała w szczególności spożywaniu alkoholu przez kierowców, kobiety w ciąży i nieletnich, jak również promuje umiarkowaną konsumpcję. Działania te stanowią jeden z filarów strategii zrównoważonego rozwoju KP.
- Bardzo wyraźnie informujemy, że alkohol przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, a jego spożywanie jest kwestią świadomej decyzji i odpowiedzialności. Aby móc podejmować takie decyzje świadomie i rozważnie, potrzebna jest wiedza pochodząca z wiarygodnego źródła – mówi Joanna Kwiatkowska, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej. – Poprzez stronę www dostarczamy konsumentom rzetelne informacje dotyczące alkoholu – jego oddziaływania na ludzki organizm, skutków spożywania oraz różnych kwestii społecznych, związanych z używaniem alkoholu, jak np. konsekwencje spożywania alkoholu przez osoby nieletnie – dodaje.
Niedawno witryna została odświeżona. Zyskała nowoczesny wygląd – obecny layout jest przejrzysty i w pełni dostosowany do urządzeń mobilnych; wzbogacono ją także o kolejne interesujące i wartościowe treści.
Artykuły w zakładce „Wiedza” zostały pogrupowane w trzech kategoriach: rodzina, społeczeństwo i zdrowie. Autorami materiałów eksperckich są psycholog Dorota Krzywicka i lekarz Eryk Matuszkiewicz, internista i toksykolog. Strona abcalkoholu.pl ma zapewnić wyważoną i wiarygodną informację na temat spożywania alkoholu w przystępnej i powszechnie zrozumiałej formie. Dlatego jej twórcy poprosili specjalistów nie tylko o przedstawienie suchych faktów, ale również o konkretne, praktyczne porady i wskazówki, jak postępować z alkoholem w określonych sytuacjach.
W zakładce „Co zawiera piwo?” opisano proces warzenia piwa oraz rozmaite kwestie związane z piwem bezalkoholowym. Ponadto można tutaj znaleźć tabele wartości odżywczych wszystkich piw z oferty Kompanii Piwowarskiej – przydatne dla wszystkich świadomych konsumentów, którzy chcą wiedzieć, ile kalorii i składników odżywczych zawiera piwo.
Zupełną nowością na stronie jest także kalkulator „Sprawdź promile”. To popularne narzędzie, które istniało dotychczas jedynie jako aplikacja mobilna. Po wprowadzeniu podstawowych danych, takich jak wiek, płeć i masa ciała oraz ilości spożytego alkoholu, kalkulator pomaga oszacować poziom promili w organizmie.
- Choć nigdy nie zastąpi profesjonalnego alkomatu, to wierzymy, że taki kalkulator pomaga w utrzymywaniu kontroli przy spożywaniu alkoholu oraz ostrzega użytkownika, że nie powinien jeszcze podejmować żadnych czynności wymagających pełnej trzeźwości – tłumaczy Grzegorz Adamski, kierownik ds. CSR w Kompanii Piwowarskiej – To narzędzie przeszło dość nietypową drogę, w kierunku odwrotnym niż większość aplikacji – od smartfona do strony www. Zdecydowaliśmy się na ten krok w odpowiedzi na potrzeby internautów.
Do witryny abcalkoholu.pl odsyła strona firmowa Kompanii Piwowarskiej www.kp.pl oraz każde opakowanie jednostkowe piwa z oferty KP. Dodatkowo strona ma swoje przedłużenie na Facebooku. Obecnie profil ABC Alkoholu w tym serwisie społecznościowym obserwuje 21 tys. osób.
Nową wersję strony przygotowała agencja V&P.

 

Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT

Ekomix

180708 Added Value Calibration 180x380 static PL

sitspoz